fb

instagram

PŁASKI BRZUCH

Artykuł napisany prze Ludmiłę Petrenko i opublikowany na łamach magazynu LNE  nr 1 w branży beauty i healthy aging.

Intensywny masaż ekspresowy, autorska metoda doktora Sergeya Shchurevicha, obejmuje nie tylko pracę korekcyjną na tkankach brzucha, lecz dociera również do narządów wewnętrznych.

 

O brzuch warto dbać i na szczęście jest wiele sposobów, aby pozostał on płaski i jędrny na długie lata. Masaż to jedna z metod, a autorska technika doktora Sergeya Shchurevicha Slim body massage obejmuje nie tylko pracę korekcyjną tkanek brzucha, ale też dociera do narządów wewnętrznych. Technika ta pozwala na spersonalizowane podejście do różnych morfotypów pacjentów: zanikowego, przerostowego,obrzękowego. Ponadto, technika jestidealnie dopasowana do programuszybkiej rehabilitacji i odnowy ciałapo ciąży i porodzie.

 

Intensywny ekspresowy masaż brzucha

Zwalcza nie tylko widoczne objawy cellulitu lub rozrośniętej tkanki tłuszczowej, ale również likwiduje podstawowe przyczyny ich powstawania. Metoda ta składa się z trzech techniki następujących po sobie etapów korekcyjnych:

• aktywacji rozpadu lipidów w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej,
• usunięcia produktów lipolizy wraz z zatorami z tkanek
• przywrócenia napięcia i elastyczności skóry.

Ekspresowy masaż „płaski brzuch” według doktora Sergeya Shchurevichamoże być uzupełnieniem każdej kuracji odchudzającej. Intensywne techniki mają za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych znajdujących się w tkance podskórnej. Dzięki połączeniu wyciskania z ugniataniem i drenażem masaż ten powoduje 3–5-krotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach, niż zachodzi to podczas uprawiania powtarzalnej aktywności fizycznej lub przy utrzymywaniu wyłącznie diety. W konsekwencji systematycznych zabiegów uzyskujemy utratę wagi, widoczne zmniejszenie obwodu ciała oraz pozbywamy się cellulitu.
Sporo uwagi w czasie masażu poświęca się problemom zwalczania utraty jędrności skóry powstałym po ciąży i porodzie czy też będącym wynikiem znaczącej utraty wagi. Podkreślić należy również fakt, iż technika masażu zapewnia klientowi całkowity komfort podczas zabiegu, nie przekracza progu jego wrażliwości na ból ani nie zaburza prawidłowej pracy naczyń, co stanowi ważny czynnik pozytywnego psychoemocjonalnego samopoczucia pacjentów.

 

Technika masażu

Wskazania do zabiegu:
• zmiany lipodystroficzne, widoczny cellulit,
• otyłość,
• brak formy po ciąży i porodzie,
• zmniejszenie napięcia skóry i osłabienie gorsetu mięśniowego związane z procesem starzenia się.
Celem jest także:
• regeneracja tkanek po odchudzaniu,
• rzeźbienie i wzmacnianie mięśni.

Program zabiegów „płaskiego brzucha” obejmuje blok masażu trzewnego, którego celem jest drenaż jelita grubego, głębokich węzłów limfatycznych, naczyń krwionośnych i lipolizy tkanki tłuszczowej, oraz blok somatyczny mający na celu modelowanie i wzmacnianie przednich i bocznych części brzucha, a także dolnych części pleców.

 

Zmniejszenie napięcia mięśniowego

Masaż wykonywany jest zarówno w pozycji biernej, jak i w pozycjach aktywnych podczas skurczu mięśni. Zmniejszenie napięcia mięśniowego odgrywa dużą rolę w procesach lipodystrofi cznych na poziomie tkanki podskórnej. Ogólny poziom mikrokrążenia i przepływu limfatycznego zależy od aktywności skurczów mięśni. Przy dobrze rozwiniętych mięśniach, które otrzymują odpowiednie ćwiczenia, wszystkie procesy metaboliczne, w tym lipoliza, są bardziej przyśpieszone. Aktywność mięśni stymuluje pracę układu współczulno-adrenalinowego. Zwiększenie stężenia adrenaliny we krwi aktywuje reakcje adaptacyjne organizmu: zwiększa metabolizm glikogenu, przyspiesza procesy dotlenienia i regeneracji w tkance mięśniowej, zwiększa produkcję ciepła na skutek rozkładu tłuszczów. Dlatego stosowanie technik aktywnego skurczu mięśni, okresowo wytwarzanych przez pacjenta, jest bardzo ważnym elementem masażu brzucha.

 

Pięć kroków do płaskiego brzucha

1. Po pierwsze, należy zwrócić szczególną uwagę na odciążenie mięśni przedniej ściany brzucha, bocznych części brzucha i dolnych części pleców, aby wszystkie techniki manualne były wykonywane tak głęboko i zarazem wygodnie, jak tylko jest to możliwe. W tym momencie ważne jest wyrównanie oddechu klienta i usprawnienie przepony, aby ona odpowiednio działała. Jest to ważne dla późniejszego hemolimfodrenażu.

2. Druga część to hemolimfodrenaż, układu żylnego i równocześnie limfatycznego na poziomie powierzchownym oraz na całej płaszczyźnie jamy brzusznej.

3. Część trzecia to masaż wykonywany na poziomie trzewnym. Działa on na poprawę motoryki jelita grubego oraz głębokie warstwy tkanki tłuszczowej.

4. Kolejny blok ruchów lipolitycznych, stymulujących rozpad tkanki tłuszczowej na poziomie tkanki podskórnej, połączony jest z eliminacją produktów lipolizy i zapobieganiem obrzękom.

5. Część piąta to wzmocnienie gorsetu mięśniowego brzucha i mało jędrnej skóry – są to aktywne techniki na tle arbitralnego skurczu mięśni brzucha (pacjent na moment je spina, a masażysta wykonuje blok aktywnych ugniatań).

 

YMEDIA.pl